دوربین خودرو حرفه ای برند کارپا (جعبه سیاه خودرو)

    CARPA1300HD     Made in Korea

2ch HD

دوربین خودرو یکتانگر-carpa1300-top

برای پاسخ به این سوال توجه به چند نکته ضروری است

اول:
این دستگاه تصاویر و اطلاعات مورد نیاز را در فایلهای 3 دقیقه ای ذخیره میکند یعنی هر 3 دقیقه دو فایل جدید درست میشود یکی مربوط به فیلمهای بیرون و یکی مربوط به فیلمهای داخل خودرو.

دوم:
عموما اکثر دستگاههای جعبه سیاه خودرو، نهایتا از حافظه 32G پشتیبانی میکنند.
البته مدلهایی وجود دارد که دارای 2 محل قرار گیری حافظه هستند و 2 عدد کارت حافظه درون آنها جای میگیرد. این مدلها ابعاد نسبتا بزرگتری دارند و چندان مناسب نصب روی شیشه اتومبیل نیست.
بعضی از مدلها هم از هارد برای ضبط اطلاعات استفاده میکنند که در این نوع، دوربینها باید جداگانه نصب شوند، محل ذخیره سازی هم جداگانه نصب میشود. این مدلها اگر جنس با کیفیتی داشته باشند از لحاظ قیمیتی چندین برابر گرانتر هستند.

و اما پاسخ نهایی:

با حافظه 64G ، دستگاه 20 ساعت کامل برای هر دو دوربین با کیفیت HD ضبط میکند. به عبارت دیگر اگر دستگاه دائم روشن باشد بعد از 20 ساعت حافظه پر میشود و خود دستگاه به صورت اتوماتیک اولین فایل 3 دقیقه ای را پاک میکند و فایل جدیدی جایگزین میشود. یعنی شما همیشه 20 ساعت آخر را خواهید داشت.

در مدل 1300 شما میتوانید ضبط خود را در حالت motion detection یا تشخیص حرکت قرار دهید. به عبارت دیگر در این حالت تا زمانی که حرکتی از طرف دستگاه تشخیص داده نشود چیزی ضبط نمیشود اما به محض تشخیص شی و حرکتی در داخل و یا اطراف خودرو به صورت خودکار ضبط آغاز میشود. بنابراین مدت زمان ضبط به میزان حرکتهای اطراف خودرو بستگی دارد.

اگر طوری برنامه ریزی کرده اید که دستگاه فقط در زمان روشن بودن خودرو کار میکند، مدت زمان ضبط بیشتری خواهید داشت.
توجه داشته باشید که تمام این موارد به صورت اتوماتیک انجام میشود و اصلا  نیازی به توجه شما ندارد….این دستگاه هیج نیازی به مدیریت و کاربری شما ندارد.